Ta strona wymaga Adobe Flash Player i przeglšdarki z włšczonš obsługš JavaScript.

Wirtualne wycieczki

Dębowiec - Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski "Dębowiec"

Z polany pod Dębowcem (536 m n.p.m.) roztacza się panorama na Bielsko-Białą i Magurkę Wilkowicką. Na górnym skraju polany znajduje się schronisko górskie, jedno z najstarszych w polskich Beskidach. Budynek jest starszy niż schroniska na Szyndzielni, ale tamten obiekt od początku służył jako schronisko, natomiast na Dębowcu funkcjonowała początkowo gospoda dla turystów, później przekwalifikowana na schronisko. W chwili obecnej budynek także nie posiada już statusu schroniska. Poniżej schroniska na środku polany księża pallotyni zbudowali kaplicę, w której od maja do września w każdą niedzielę o godz. 16:00 odprawiana jest Msza Święta. Księża dojeżdżają tam z pobliskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli. W połowie polany w drewnianej chacie mieści się dyżurka GOPR. Przy schronisku znajduje się węzeł szlaków turystycznych na Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią i do Bielska-Białej.

Na szczyt Dębowca chętnych wywozi kolejka linowa o długości ok. 600 m z 4-osobowymi kanapami. Przygotowana trasa nie należy do najtrudniejszych, bez większego problemu poradzą sobie na niej nawet mniej doświadczeni miłośnicy sportów zimowych. W rejonie górnej stacji kolejki znajduje się 84-metrowy wyciąg zaczepowy dla dzieci wraz z wydzielonym miejscem do nauki jazdy. Tuż obok schroniska znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, snowpark i park linowy. Stok jest oświetlony i naśnieżany. Przyjeżdżający mogą skorzystać z parkingu, który został przygotowany na 110 samochodów. Ośrodek jest czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00.

Wszystkie informacje dotyczące biletów i regulaminu ośrodka znajdują się na stronie internetowej Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego "Dębowiec" www.debowiec.beskidy.pl.wirtualne wycieczki - Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski "Dębowiec"