Ta strona wymaga Adobe Flash Player i przeglšdarki z włšczonš obsługš JavaScript.

Wirtualne wycieczki

Wojnowice - Pałac w Wojnowicach

Wojnowice (dawniej Woinowitz, Weihendorf, Woynowicz, Wayndorff), oddalone zaledwie 5 km od Raciborza, to niewielka, malowniczo położona wieś o bogatej - i jak to w miejscowościach pogranicza bywało- złożonej historii.
Najważniejsze zabytki, to niewątpliwie kościół Parafialny P.W. Podwyższenia Krzyża Św., oraz neobarokowo-klasycystyczny pałac sięgający swymi początkami 1828 roku.

Zaledwie kilka kilometrów dzieli wojnowicki pałac (nie wiadomo dlaczego nazywany tradycyjnie przez miejscowych - zamek) od granicy z Czechami, gdzie otwiera się nowy "róg obfitości" zabytków i atrakcji, do których na pewno należą morawskie pałace w miejscowościach Krawarz (Kravare), Hradec n.Moravici, Raduń, Chuchelna, czy Silarzowice (Silherovice), czy nieco dalej w Bruntalu, zaś w samej Opawie kusi turystów piękna starówka, a na jej przedmieściach arboretum Nowy Dwór.

W Pałacu mile widziane są zarówno grupy zorganizowane, jak również i goście indywidualni, którzy zawsze u nas mogą zjeść dobry obiad, deser, wypić piwo, czy po prostu pospacerować po parku. Taki niedzielny obiad w gronie rodzinnym, to prawdziwy relaks. Szczególnie w letnie weekendy gościmy dużo odwiedzających, którzy na rowerach, pieszo czy też samochodami, zwiedzają Ziemię Raciborską. Tu zawsze można zobaczyć coś ciekawego, dowiedzieć się niezwykłych rzeczy na temat historii obiektu i okolicy, zajrzeć do naszego muzeum, porozmawiać, czy zwyczajnie podejrzeć co akurat dzieje się w życiu parkowych roślin i zwierząt. A jeżeli się Państwu u nas spodoba, z przyjemnością zorganizujemy wesele, komunię, festyn, oraz każdą inną imprezę rodzinną

Wojnowicki zespół pałacowo-parkowy jest na tyle wyjątkowy, że w naszych progach kręcono już trzy filmy fabularne, teledysk, oraz wiele sesji fotograficznych i filmowych par młodych.

źródło: http://www.palacwojnowice.plwirtualne wycieczki - Pałac w Wojnowicach