Ta strona wymaga Adobe Flash Player i przeglšdarki z włšczonš obsługš JavaScript.

Wirtualne wycieczki

Poznań - Wystawa "Klątwa Faraonów" - Tajemnice starożytnego Egiptu

To jedyne w Polsce przedsięwzięcie z dziedziny wystawienniczej, które przekroczyło granice gatunku. Operując nie tylko modelem wystawy, ale i widowiskiem, elementami show, światłem i dźwiękiem oraz atrakcjami, wzbudzającymi grozę i zaskoczenie, "Klątwa Faraonów" jest wydarzeniem z zakresu mixed media, będąc absolutnym pionierem tego nurtu w Polsce.

Widowisko, bogato czerpiąc z obrzędowości starożytnego Egiptu, tak realistycznie, ze aż drastycznie inscenizując rytuał mumifikacji, przywołując nastrój uwielbienia egipskich bogów oraz - za starożytnymi - oddając hołd ich faraonom, przypominając legendy, odkrywając sekrety, jawi nam się jako wielkie misterium o tamtym Egipcie , jego cywilizacji, potędze i wciąż zachwycających skarbach. Dla równowagi, obok zachwytu nad starożytnym Egiptem, wprowadza nowoczesne intermedia, inspirując się mitami, "oswojonymi" przez hollywódzkie standardy, o mumiach i straszących faraonach.

Po raz pierwszy w Polsce w jednym miejscu czeka na każdego, kto zechce zmierzyć się z "Klątwą Faraonów", tak wiele - spotkanie z mumiami, bogami i faraonami, odkrywanie tajników legendy o klątwie faraona, wędrówka po " przeklętym " grobowcu, Muzeum Egipskie z wystawą "Tajemnice starożytnego Egiptu", którą tworzy ponad 200 eksponatów; widowisko o rytuałach mumifikacji oraz prezentacje multimedialne, wykopaliska archeologiczne i szkółka hieroglifów. To możliwość przekroczenia granic czasu, odległości i wyobraźni.wirtualne wycieczki - Wystawa "Klątwa Faraonów" - Tajemnice starożytnego Egiptu