Ta strona wymaga Adobe Flash Player i przeglšdarki z włšczonš obsługš JavaScript.

Wirtualne wycieczki

Kamieniec - Pałac Scholtz von Lowenckron w Kamieńcu

Barokowy pałac w Kamieńcu został wzniesiony w XVIII wieku przez rodzinę Lowencronów prawdopodobnie na miejscu wcześniejszego zamku. Budowlę wzniesiono na planie prostokąta z wieżą, krytą barokowym hełmem, od strony zachodniej i kaplicą od strony wschodniej. Budynek jest dwukondygnacyjny, kryty dwuspadowym dachem. Nad głównym wejściem znajduje się taras sięgający pierwszego piętra. Na wschód od pałacu stoi tzw. "Mysia Wieża" - prawdopodobnie pozostałość po dawnym zamku.

Zachodnia część pałacu powstała w połowie XIX wieku, w miejscu murów średniowiecznych i baszt otaczający pierwotny zamek. W narożniku pałacu widoczna jest czworoboczna wieża z kopulastym hełmem, zaś drugi narożnik zdobi niższa wieżyczka z hełmem cebulastym. Pałac otacza XVIII-wieczny park z ciekawym starodrzewiem.

Obecnie w pałacu w Kamieńcu znajduje się ośrodek leczniczy i sanatorium rehabilitacyjne dla dzieci. Pałac niestety nie jest udostępniony do zwiedzania.wirtualne wycieczki - Pałac Scholtz von Lowenckron w Kamieńcu