Ta strona wymaga Adobe Flash Player i przeglądarki z włączoną obsługą JavaScript.

Wirtualne wycieczki

Tuchola - Powiat Tucholski

Powiat Tucholski bezsprzecznie zaliczyć należy do najatrakcyjniejszych miejsc pod względem turystycznym na Pomorzu.

Lodowiec skandynawski nadał tym terenom malownicz± różnorodno¶ć krajobrazow±. Glęboko wcinaj± się w podloże doliny rzek. Brda zwana "Królow± Borów Tucholskich" to leniwie rozlewa się w starorzecza i martwe zakola, to przybiera charakter górskiego potoku, którego wody pieni± się w¶ród skupisk glazów narzutowych, by w następnej chwili wić się w licznych meandrach.

Malownicze jeziora wytopiskowe o krętej linii brzegowej i liczne jeziora rynnowe dostarczaj± amatorom k±pieli ochłody w upalne dni, wędkarzom bogactwa ryb a pola do popis kajakarzom i żeglarzom.

Aby nie dopu¶cić do utraty pierwotnej przyrody, tereny Borów Tucholskich objęte zostały prawn± ochron± w 22 rezerwatach i 4 parkach krajobrazowych. W południowo-wschodniej czę¶ci Borów leży Tucholski Park Krajobrazowy, zajmuj±cy powierzchnię ponad 50 tysięcy hektarów.

Na terenie powatu znajduje się też szereg atrakcji, które zadowol± każdego turystę: m.in: bunkry w Krajenkach, jedyne w Polsce Muzeum Kultury Indiańskiej, skrzyżowanie dróg wodnych w Fojutowie, Wielki Kanał Brdy czy jedno z nielicznych w Europie naturalne stanowisko cisa (rezerwat Cisy Staropolskie).