Lokalizator

50° 54' 10" N   16° 44' 35" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Wrocław znajduje się w odległości 39km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Zamek Górka

Sobótka-Górka - część miasta Sobótka na Dolnym Śląsku, na zachód od centrum, w której przy ul. Zamkowej znajduje się zespół klasztorny z XVI wieku, przebudowany w XIX wieku, obecnie wykorzystywany jako hotel. Na linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy, na odcinku Sobótka - Świdnica pierwszym przystankiem jest Sobótka Zachodnia, położona w Strzeblowie.

W 1121 ufundowano na miejscu obecnej budowli kaplicę dla zakonu augustianów, sprowadzonych do Sobótki. Do kaplicy cztery stulecia później dobudowana została część mieszkalna (1524-1553, dalsza rozbudowa 1585). Całość uległa całkowitej przebudowie w latach 1885-1891. Średniowieczna kaplica mieści się wewnątrz kompleksu, przy czym podczas prac konserwatorsko-remontowych natrafiono w jej pobliżu na resztki fundamentów wieży i murów, co mogłoby wskazywać na to, że w średniowieczu znajdował się tu także zamek.

Do roku 1945 ta część Sobótki nosiła niem. nazwę Zobten-Gorkau.

Panoramy

panoramy - Zamek Górka - przed wejściem
panoramy - Apartament
panoramy - Sala kominkowa
panoramy - Sala myśliwska
panoramy - Sala rycerska
panoramy - Gabinet dyrektora