Lokalizator

52° 14' 26" N   19° 21' 37" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Płock znajduje się w odległości 44km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Kutnie

Parafia znajduje się na terenie dekanatu Kutno-św. Wawrzyńca w diecezji łowickiej. Powstała w 1988. Kościół dwupoziomowy, pobudowany w latach 1982 - 1988 wg projektu inż. architekta Bogusława Szczęsnego z Warszawy, (inż. nadzoru Zbigniew Wirski). Mieści się przy ulicy Kanclerza Jana Zamoyskiego. Główny ołtarz stanowi płaskorzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego, poświęcona przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Łowiczu 14 czerwca 1999 roku.
W środku kościoła można znaleźć wiele tablic, poświęconych mieszkańcom Kutna. Między innymi tablicę upamiętniającą rozstrzelanie księdza Franciszka Pruskiego w 1915 roku, bohaterskich żołnierzy i ochotników 37 pułku piechoty, uczniów Męskiego Gimnzajum im. Generała Dąbrowskiego i harcerzy z zastępu im. Tadeusza Rejtana. Znajduje się także odsłonięta w 2007 roku, tablica wspominająca poległych żołnierzy-górników.

Żródło wikipedia

Panoramy

panoramy - Jana Chrzciciela
panoramy - Jana Chrzciciela
panoramy - Jana Chrzciciela
panoramy - Jana Chrzciciela
panoramy - Jana Chrzciciela