Lokalizator

50° 15' 27" N   19° 1' 21" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Katowice znajduje się w odległości 0km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Hotel Monopol

wirtualne wycieczki - Hotel Monopol Hotel Monopol położony jest w samym centrum w starej części miasta, u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej. Odrestaurowany z rozmachem hotel ponownie otworzył swoje podwoje jesienią 2003r., Dzieje samej budowli oraz legendarnego Cafe Central nierozerwalnie związane są z losami dziewiętnastowiecznych Katowic. Pod nazwą Monopol, hotel otworzył swe podwoje w 1903r. i był bez wątpienia jednym z najbardziej luksusowych miejsc przedwojennej Polski. Okres prosperity przypada na lata międzywojenne ubiegłego wieku, kiedy to stanowił ulubiony punkt spotkań przemysłowców, bywalców salonów i artystycznej bohemy tamtej epoki. W maju 1934 r gościł tu Karol Szymanowski, a 31 października 1936 r. w hotelowej restauracji Monopol odbyło się przyjęcie weselne Jana Kiepury i Marty Eggerth. Hotel odwiedzali również Artur Rubinstein, Tadeusz Boy-Żeleński, Eugeniusz Bodo. Dziś, w setną rocznicę powstania, obiekt został z rozmachem i znawstwem odrestaurowany i ponownie czeka na swych gości. Oryginalny wystrój, eleganckie wnętrza, przywołują klimat lat trzydziestych i harmonijnie łączą się ze współczesnością. Duch minionej epoki ożywa na nowo, a historia miejsca pisana jest bez końca.

Oryginalny wystrój, eleganckie wnętrza, przywołują klimat lat trzydziestych i harmonijnie łączą się ze współczesnością. Najszlachetniejsze materiały, subtelne dekoracje, egzotyczne drewno w autorskich projektach mebli, orientalne dywany, naturalne jedwabie oraz najlepszej jakości marmury użyte do wystroju wnętrz tworzą niezapomniany nastrój i podkreślają wyjątkowość Hotelu Monopol.Wszystkie pomieszczenia hotelu są klimatyzowane, we wszystkich pokojach jest nieodpłatny dostęp do Internetu (sztywne łącze), podłogi we wszystkich łazienkach są podgrzewane, Goście hotelowi mogą nieodpłatnie korzystać ze znajdujących się w podziemiach klubu fitness i basenu.

Panoramy

panoramy - Apartament 515 - sypialnia
panoramy - Apartament 515 - salon
panoramy - Apartament 515 - łazienka
panoramy - Vinoteka
panoramy - Pokój dwuosobowy Superior (302)
panoramy - Pokój dwuosobowy Superior (302) - łazienka
panoramy - Korytarz
panoramy - Korytarz z widokiem na restaurację Cristallo
panoramy - Pokój dwuosobowy Superior (417)
panoramy - Apartament Junior (508)
panoramy - Pokój dwuosobowy (522)
panoramy - Pokój jednosobowy (203)
panoramy - Pasaż handlowy - Delikatesy
panoramy - Restauracja
panoramy - Restauracja Cristallo
panoramy - Bar
panoramy - Sala konferencyjna
panoramy - Pasaż handlowy
panoramy - Sala konferencyjna
panoramy - Fitness
panoramy - Basen