Lokalizator

50° 24' 13" N   18° 42' 43" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Zabrze znajduje się w odległości 11km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Pałac Scholtz von Lowenckron w Kamieńcu

wirtualne wycieczki - Pałac Scholtz von Lowenckron w Kamieńcu Barokowy pałac w Kamieńcu został wzniesiony w XVIII wieku przez rodzinę Lowencronów prawdopodobnie na miejscu wcześniejszego zamku. Budowlę wzniesiono na planie prostokąta z wieżą, krytą barokowym hełmem, od strony zachodniej i kaplicą od strony wschodniej. Budynek jest dwukondygnacyjny, kryty dwuspadowym dachem. Nad głównym wejściem znajduje się taras sięgający pierwszego piętra. Na wschód od pałacu stoi tzw. "Mysia Wieża" - prawdopodobnie pozostałość po dawnym zamku.

Zachodnia część pałacu powstała w połowie XIX wieku, w miejscu murów średniowiecznych i baszt otaczający pierwotny zamek. W narożniku pałacu widoczna jest czworoboczna wieża z kopulastym hełmem, zaś drugi narożnik zdobi niższa wieżyczka z hełmem cebulastym. Pałac otacza XVIII-wieczny park z ciekawym starodrzewiem.

Obecnie w pałacu w Kamieńcu znajduje się ośrodek leczniczy i sanatorium rehabilitacyjne dla dzieci. Pałac niestety nie jest udostępniony do zwiedzania.

Panoramy

panoramy - Sala Balowa
panoramy - Hol
panoramy - Jadalnia
panoramy - Kaplica
panoramy - Wejście do kaplicy
panoramy - Elewacja północna i wejście do pałacu
panoramy - Elewacja południowa
panoramy - Mysia Wieża obok pałacu w Kamieńcu