Lokalizator

50° 40' 3" N   17° 55' 19" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Oleśnica znajduje się w odległości 82km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Kościół Świętej Trójcy w Opolu

wirtualne wycieczki - Kościół Świętej Trójcy w Opolu Kościół pw. Świętej Trójcy - świątynia rzymskokatolicka, znajduje się w sąsiedztwie Rynku w Opolu. Budowla utrzymana w stylu gotyckim, posiada późnorenesansowe szczyty oraz barokowe wnętrze. Kościół wybudowany w XIII wieku przez franciszkanów spłonął. W 1309 roku wzniesiono na jego miejscu nowy kościół halowy, a także kaplicę św. Anny. Świątynię przekształcano w XVIII i XX wieku. Od roku 1820 aż do końca II wojny światowej, świątynia należała do ewangelików. W kościele znajdują się szczątki Piastów Opolskich. Obecnie kościół parafialny. Tuż obok świątyni znajduje się klasztor franciszkanów.

Podczas ostatniego remontu obok świątyni, pod kostką brukową z herbem Opola, odkryto mogiły, należące prawdopodobnie do żołnierzy rosyjskich z okresu wojen napoleońskich (w kościele był wówczas lazaret).

Panoramy

panoramy - Kościół Św. Trójcy - Grobowiec pierwszych Piastów
panoramy - Widok od strony Rynku Starego Miasta
panoramy - Prezbiterium
panoramy - Nawa boczna
panoramy - Chór
panoramy - Krypty Piastów Opolskich
panoramy - Widok od strony kanału