Lokalizator

53° 35' 6" N   17° 53' 23" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Chojnice znajduje się w odległości 38km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Powiat Tucholski

Powiat Tucholski bezsprzecznie zaliczyć należy do najatrakcyjniejszych miejsc pod względem turystycznym na Pomorzu.

Lodowiec skandynawski nadał tym terenom malowniczą różnorodność krajobrazową. Glęboko wcinają się w podloże doliny rzek. Brda zwana "Królową Borów Tucholskich" to leniwie rozlewa się w starorzecza i martwe zakola, to przybiera charakter górskiego potoku, którego wody pienią się wśród skupisk glazów narzutowych, by w następnej chwili wić się w licznych meandrach.

Malownicze jeziora wytopiskowe o krętej linii brzegowej i liczne jeziora rynnowe dostarczają amatorom kąpieli ochłody w upalne dni, wędkarzom bogactwa ryb a pola do popis kajakarzom i żeglarzom.

Aby nie dopuścić do utraty pierwotnej przyrody, tereny Borów Tucholskich objęte zostały prawną ochroną w 22 rezerwatach i 4 parkach krajobrazowych. W południowo-wschodniej części Borów leży Tucholski Park Krajobrazowy, zajmujący powierzchnię ponad 50 tysięcy hektarów.

Na terenie powatu znajduje się też szereg atrakcji, które zadowolą każdego turystę: m.in: bunkry w Krajenkach, jedyne w Polsce Muzeum Kultury Indiańskiej, skrzyżowanie dróg wodnych w Fojutowie, Wielki Kanał Brdy czy jedno z nielicznych w Europie naturalne stanowisko cisa (rezerwat Cisy Staropolskie).

Panoramy

panoramy - Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna "Jelenia Wyspa" w Gołąbku
panoramy - Ośrodek Edukacyjno-Rekreacyjny "Zielona Szkoła"
panoramy - Ośrodek Edukacyjno-Rekreacyjny "Zielona Szkoła"
panoramy - Akwedukt w Fojutowie
panoramy - Mostek nad kanałem Brdy
panoramy - Powalone cisy w rezerwacie
panoramy - Jezioro Wielkie Cekcyńskie - kąpielisko
panoramy - Bunkry w Krajenkach
panoramy - Bunkry w Krajenkach
panoramy - Wystawa Kultury Indiańskiej
panoramy - Muzeum Borów Tucholskich