Lokalizator

53° 35' 17" N   17° 51' 40" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Chojnice znajduje się w odległości 35km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Muzeum Borów Tucholskich

Muzeum zostało otwarte w 1980 roku. W Muzeum zorganizowane są dwie wystawy stałe. Na wystawie "Etnografia Borów Tucholskich" prezentowane są eksponaty, które służyły dawnym mieszkańcom Borów w codziennych zajęciach, do których należały m.in. łowiectwo, rybołówstwo, pszczelarstwo, rolnictwo, sadzenie lasu, pozyskiwanie z niego pożytków. Prócz narzędzi codziennego użytku wystawa obejmuje także ludowe stroje borowiaków. Wystawa "Fauna i flora Borów Tucholskich" w całości poświecona jest przyrodzie Borów Tucholskich. Eksponowane są tu najciekawsze zwierzęta i rośliny występujące obecnie, jak również te, które nie są już spotykane. Przedstawiono wiele gatunków zwierząt będących pod ochroną, a także podlegających gospodarce łowieckiej. Część wystawy poświecona jest zwierzętom związanym ze środowiskiem wodnym.

Na wystawach czasowych prezentowana jest przede wszystkim twórczość artystów ludowych m.in. hafciarek, rzeźbiarzy i malarzy.

źródło: www.museo.pl

Panoramy

panoramy - Muzeum Borów Tucholskich
panoramy - Muzeum Borów Tucholskich
panoramy - Makieta średniowiecznej Tucholi