Lokalizator

54° 7' 50" N   21° 41' 5" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Kętrzyn znajduje się w odległości 34km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Gospoda Sztynorcka

Wśród lasów i jezior północnej części Mazur, na półwyspie oddzielającym północną i południową część Mamr leży Sztynort. To miejsce prawdziwie magiczne, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością. Przez setki lat siedziba wschodniopruskiego rodu Lehndorffów, Sztynort gościł królów, cesarzy, książąt, dyplomatów, biskupów, poetów, malarzy. Był ulubionym na Mazurach miejscem Ignacego Krasickiego, tutaj spędziła wiele szczęśliwych chwil dzieciństwa hrabina Marion Dönhoff, wielka przyjaciółka Polski.

W pierwszym odrestaurowanym obiekcie zabytkowego zespołu sztynorckiego rozpoczęła działalność GOSPODA SZTYNORCKA. W jej trzystuletnich murach znajdują się dwadzieścia trzy przytulne pokoje i apartament z łazienkami, TV i telefonem, restauracja oraz winiarnia.

Położenie Sztynortu w centrum północnej części Mazur czyni z niego doskonałą bazę dla zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych, takich jak położona w pobliżu kwatera polowa Hitlera Wolfschanze ogromne budowle wodne niedokończonego Kanału Mazurskiego, twierdza Boyen w Giżycku, zamek w Reszlu, sanktuarium w Świętej Lipce, niezwykłe wiadukty w Stańczykach i wiele, wiele innych.

W zależności od pory roku, zainteresowań i upodobań można tu spędzać czas uprawiając żeglarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, wędkarstwo (także podlodowe). Okolice Sztynortu są idealnymi terenami dla turystyki rowerowej, kuligów i wielu innych form aktywnego spędzania czasu.

Panoramy

panoramy - Winiarnia
panoramy - Taras