Lokalizator

50° 57' 30" N   16° 20' 51" E
°C
 1:00  1:00

Dane meteorologiczne dostarcza serwis Weather.com. Najbliższy punkt pomiarowy: stacja Małczyce znajduje się w odległości 31km od prezentowanego obiektu.

Dodaj do...

Wirtualny Strzegom

Miasto Strzegom położone jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim nad Strzegomką. Miasto leży na terenie Przedgórza Sudeckiego. Strzegom otaczają Wzgórza Strzegomskie. Nieopodal miasta znajduje się najwyższe wzniesienie tychże wzgórz – góra Krzyżowa o wysokości 354 m n.p.m.

Według danych z 30 czerwca 2008, miasto liczyło 16 706 mieszkańców 33. Atutem miasta jest bliskość przejść granicznych z Niemcami (100 km) i Czechami (30 km). Strzegom posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń kolejowych i drogowych. Do miasta można dotrzeć autobusami PKS-u. Jest to także ważny węzeł drogowy.

Strzegom jest ważnym ośrodkiem przemysłu kamieniarskiego. W mieście istnieje kilkadziesiąt firm zajmujących się wyrobami z granitu i bazaltu. Wiele obiektów w Europie jest wyłożonych strzegomskim granitem. W mieście również obecny jest przemysł maszynowy, spożywczy, papierniczy, odzieżowy.

Panoramy

panoramy - Widok z Wieży Targowej
panoramy - Widok z Wieży Targowej
panoramy - Panorama Strzegomia z Góry Krzyżowej
panoramy - Kamieniołom granitu "Bartsch"
panoramy - Fontanna na strzegomskim Rynku
panoramy - Rynek w Strzegomiu
panoramy - OSiR - hala widowiskowo-sportowa
panoramy - Rynek
panoramy - OSiR - kąpielisko
panoramy - OSiR - kąpielisko