Lokalizator

53° 25' 42" N   14° 33' 2" E

Dodaj do...

Wirtualny Szczecin

wirtualne wycieczki - Wirtualny Szczecin W północno-zachodniej części Polski, gdzie w stronę Bałtyku zmierza leniwie płynąca Odra, a jezioro Dąbie kusi otwartą przestrzenią, leży urokliwe, pełne zieleni miasto, w którym historia splata się ze współczesnością. To Szczecin -kiedyś dumna siedziba Gryfitów, a dzisiaj - tętniąca życiem metropolia oferująca turystom cały archipelag atrakcji.

Szczecin pełen jest niespodzianek, magicznych miejsc, niezwykłych doznań. Otwórz oczy i wsłuchaj się w bicie jego serca... Stań w cieniu starego ratusza, usiądź na zamkowym dziedzińcu, spójrz w niebo u stóp sięgającej chmur iglicy szczecińskiej katedry. Zobacz panoramę miasta z 22. piętra nowoczesnego biurowca, a potem zejdź do podziemi. Wybierz się na spacer skrajem puszczy, przemierz jezioro... Przyjedź do Szczecina - odkryj miasto, które tysiącem wrażeń zapisze się w Twojej pamięci.

By poznać dtugą i bogatą historię miasta, najlepiej udać się na spacer Miejskim Szlakiem Turystycznym. Siedmiokilometrowa trasa poprowadzi cię pośród najciekawszych zakątków Szczecina i wskaże 42 miejsca będące świadectwem barwnych dziejów miasta. Cały szlak jest doskonale oznakowany - wyznacza go namalowana na chodniki czerwona, dobrze widoczna linia, której po prostu nie da się zgubić! Przejdź Wałami Chrobrego, zwiedź Zamek Książąt Pomorskich, zobacz katedrę z tarasem widokowym umieszczonym w nowej iglicy, poznaj miejsce narodzin carycy Katarzyny. Zwiedzanie miasta możesz rozpocząć i zakończyć w dowolnym miejscu szlaku, warto jednak przejść go w całości, poznać fascynujące historie i w pełni docenić kulturowe zróżnicowanie szczecińskich ulic i budynków.

Panoramy

panoramy - Widok z Trasy Zamkowej
panoramy - Ulica Kuśnierska
panoramy - Czerwony ratusz
panoramy - Pomorska Akademia Medyczna
panoramy - Katedra św. Jakuba
panoramy - Ulica Grodzka
panoramy - Szczecińska Starówka
panoramy - Plac Orła Białego
panoramy - Ulica Tkacka
panoramy - Ulica Staromłyńska
panoramy - Anioł Wolności
panoramy - Aleja Jana Pawła II
panoramy - Urząd Miasta Szczecin
panoramy - Jasne Błonia
panoramy - Pomnik Czynu Polaków
panoramy - Różanka
panoramy - Plac Jakuba Wujka
panoramy - Cmentarz Centralny
panoramy - Plac Grunwaldzki
panoramy - Secesyjna kamienica przy ul.Wojciecha
panoramy - Widok z tarasu Muzeum Narodowego
panoramy - Szczecińska Marina
panoramy - Mostek przy ul. Kolumba